Logo

MASAŻE TWARZY

Zobacz cennik 

Masaż Kobido

250 zł

OPIS ZABIEGU

Masaż kobido uważany jest za bardzo skuteczną alternatywę typowych zabiegów medycyny estetycznej. Jest działaniem całkowicie nieinwazyjnym, naturalnym i, co ważne, daje wspaniałe efekty. Jest to rytuał, którego zasady oparte są na chińskiej medycynie. Niegdyś dostępny jedynie cesarskiej rodzinie i osobom o wysokiej pozycji społecznej, dziś staje się coraz popularniejszy. Zainteresowanie nim wynika przede wszystkim z faktu, że działa nie tylko na powierzchnię skóry, zapewniając jej relaks i odprężenie, ale również na głębokie warstwy skóry oraz mięśnie. Nie sprawia bólu osobie masowanej, choć czasem można się znaleźć na jego granicy. Uważa się go za jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie japońskich masaży. Wymaga od wykonującego dużej wiedzy i doświadczenia w różnych rodzajach takiej pielęgnacji, ponieważ bazuje na różnorodnych chwytach. Uaktywnia głębsze warstwy skóry, podskórnych tkanek, powięzi i tłuszczu oraz mięśni, a także stymuluje nerwy okolicy twarzowej. Uzupełnieniem tego kroku kobido jest wprowadzenie klienta w głęboki relaks. W tym momencie usuwane są nie tylko napięcia mięśniowe wywołane negatywnymi emocjami, ale także poprawia się krążenie. Głęboki relaks to przede wszystkim najróżniejsze rodzaje głaskania. Kolejnym – również powolnym i delikatnym etapem – jest moment drenażu limfatycznego. Usprawnia on przepływ chłonki, dzięki czemu zmniejszają się opuchlizna i obrzęki, np. wokół oczu. Następnie masażysta przechodzi do części liftingującej masażu kobido, czyli najbardziej intensywnej. Tutaj można spodziewać się ruchów perkusyjnych, podbierania i podszczypywania. Często, zwłaszcza podczas kilku pierwszych zabiegów, pojawia się mocne rozgrzanie twarzy, które może zmusić specjalistę do skrócenia tej części masażu. Praktycy zaznaczają jednak, że po kilku sesjach skóra się przyzwyczaja i ten problem przestaje się pojawiać. Ostatnim etapem masażu twarzy kobido jest akupresura. Masażysta uciska konkretne punkty twarzy, które wpływają pozytywnie na pracę całego danego mięśnia. Niektórzy na tym etapie zwracają również uwagę na aspekty bardziej obce nam – europejczykom, czyli wpływ akupresury na wybrane wewnętrzne organy. Akupresura nie powinna być bolesna, o ile we wcześniejszych etapach twarz rzeczywiście zostanie dogłębnie rozluźniona. W przypadku napięć mięśniowych może prowadzić do lekkiego, ale odczuwalnego, dyskomfortu.

Zoga face

300 zł

OPIS ZABIEGU

To manualne estetyczne modelowanie twarzy i ciała przy pomocy technik manipulacji mięśni, które oddziałują na tkanki w celu normalizacji napięcia mięśniowo-powięziowego obszaru dekoltu, czepca i mięśni mimicznych. Poprawia przepływ limfy i krążenia tkankowego a finalnie odmładza i liftinguje twarz. Metoda, jest uzupełnieniem terapii Integracji Strukturalnej Anatomy Trains, która ma za zadanie przywrócić właściwe ułożenie tkanek względem pola grawitacyjnego.

Technika pracy specjalisty polega na, znalezieniu źródła napięcia mięśniowego i dzięki zastosowaniu miękkich technik rozluźnia je, umożliwiając mięśniom przyjęcie ich naturalnej pozycji i przywrócenie funkcji struktur kostnych.

Rezultatem stosowania specjalnych technik korekcyjnych jest normalizacja napięcia mięśniowo-powięziowego a podstawowe zewnętrzne efekty przy wykorzystaniu metody estetycznej integracji twarzy są następujące:

  • Zmniejszenie objętości w problematycznych obszarach,
  • konturowanie owalu,
  • likwidacja efektu zwiotczenia skóry, wyrównanie rzeźby skóry,
  • uzyskanie efektywnego drenażu limfatycznego,
  • poprawa przepływu krwi żylnej i aktywacja przemiany tkankowej,
  • przypływ energii i sił witalnych, zwiększona zdolność do pracy i dobry nastrój (tak zwana poprawa jakości życia),
  • zmniejsza napięciowe bóle migrenowe.

.

Sprawdź także inne oferty