Logo

Trądzik – problem nastolatków i nie tylko!

#aktualności #porady #konkursy #nowe zabiegi #nowe produkty #recenzje #opinie #akcje promocyjne #kobietaradom #wydarzenia

Trądzik jest to „wyzywanie” nie tylko dla nastolatków, ale również osób dojrzałych. Niestety potrafi on przysporzyć wiele kompleksów.

Skóra trądzikowa tworzy się za sprawą nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych, będących odpowiedzialnymi za występowanie na skórze pryszczy. Trądzik pojawia się głównie w strefie T – na twarzy (okolice brody, nosa oraz czoła). Zmiany trądzikowe mogą pojawić się również na plecach, ramionach, szyi lub dekolcie. Na skórze wydzielane jest sebum (inaczej łój skórny, który jest substancją wydzielaną przez gruczoły na całej skórze z wyjątkiem wewnętrznej skóry dłoni i stóp), które zapewnia miękkość skóry oraz tworzy na niej ochronną warstwę antybakteryjną i przeciwgrzybiczą. Niestety jego nadmierna ilość powoduje zmiany trądzikowe.

Przyczyn trądziku może być wiele. Stres, zaburzenia hormonalne czy nieprawidłowa dieta mogą wpływać niekorzystnie na naszą skórę. Środowisko sebum jest idealnym miejscem dla bakterii, który wydzieliny podrażniają skórę przez co tworzą się zaczerwienia i wypryski.

Zmiany trądzikowe są nie tylko przypadłością nastolatków, ale również dorosłych. U młodzieży występuje tzw. Trądzik młodzieńczy, który po okresie dojrzewania zanika, natomiast u starszych to tzw. Trądzik hormonalny.

Wszystko zależy od rodzaju trądziku. Niwelowanie zmian trądziku młodzieńczego jest oparte na prawidłowej pielęgnacji skóry. W tym przypadku wizyta w salonie kosmetycznym specjalizującym się w tej dziedzinie jest jednym z pierwszych kroków w celu poprawienia stanu skóry, ale również pewności siebie. Dobranie odpowiedniej kuracji domowej jak i gabinetowej może okazać się strzałem w 10. Trzeba również pamiętać o regularnym oczyszczaniu skóry. Okres jesienno – zimowy jest odpowiednim czasem, aby stosować różnego rodzaju kwasy kosmetyczne, oczywiście pod okiem specjalisty. W naszym salonie mamy szereg zabiegów do walki z trądzikiem.

Leczenie trądziku hormonalnego niestety nie należy do najprostszych, chociaż objawy mogą być łagodniejsze niż przy opcji młodzieńczej. Tutaj na początek zalecana jest wizyta u dermatologa. Niejednokrotnie konieczne jest wdrożenie antybiotykterapii.  

Jest wiele sposobów w zaciszu domowym na walkę z trądzikiem, ale czy są skuteczne i bezpieczne to druga kwestia. Każdy pomysł należy skonsultować ze specjalistą, aby nie pogorszyć stanu skóry. Zamiast sprawić sobie ulgę możemy powiększyć nasz problem. Kosmetolog jest zazwyczaj zwolennikiem sprawdzonych metod pod okiem specjalistów. Nie praktykuje domowych maseczek. Jednakże dbanie o higienę jest bardzo ważne. Mamy tu na myśli codzienny demakijaż, picie dużej ilości wody, co pomaga w oczyszczaniu z toksyn, odpowiednio dobrane kosmetyki.

Zapraszamy na początek na bezpłatną konsultację, aby móc określić „wyzywanie”. Podczas takiego krótkiego spotkania odbywa się przegląd stanu skóry oraz zaproponowanie odpowiedniej kuracji gabinetowej jak również pielęgnacji domowej.

 

Polecamy przeczytać także

Newsletter

Bądź na bieżąco z promocjami, wpisami na bloga i wydarzeniami
Zapisz się do newslettera, a na Twojego maila przyjdą powiadomienia o naszych aktualnościach